reklama

PSG i Barcelona w grze o Lewandowskiego

PSG i Barcelona w grze o Lewandowskiego
reklama

Bo wiek to tylko liczba!

Bo wiek to tylko liczba!

Największy koszmar PSG i Chelsea

Największy koszmar PSG i Chelsea

Guardiola przygotował na mecz z Atletico... chłopców od podawania piłek

Guardiola przygotował na mecz z Atletico... chłopców od podawania piłek
Pep Guardiola był świadomy, że w spotkaniu na Etihad Stadium Atletico Madryt będzie starało się przede wszystkim niwelować atuty Manchesteru City i jak najczęściej wybijać piłkarzy z rytmu. Z tego powodu hiszpański trener postanowił zadbać o każdy szczegół przygotowania do spotkania, uwzględniając w tym szczególną rolę... chłopców do podawania piłek. Na Etihad Stadium w tej roli występują zawodnicy z drużyn U-12 i U-14. Guardiola spotkał się z trenerami tych zespołów i przekazał im instrukcje dla chłopców. Ich głównym zadaniem było jak najszybsze dostarczenie piłek, kiedy te opuszczały plac gry. Co istotne, dotyczyło to zarówno piłek dla piłkarzy Guardioli, jak i Atletico Madryt (by ci jak najmniej opóźniali grę). Chłopcy mieli utrzymywać koncentrację przez całe spotkanie, jakby sami byli częścią walczącej na boisku drużyny. W celu dodatkowej motywacji Pep Guardiola nagrał specjalny film, w którym zwrócił się do młodych piłkarzy, tłumacząc im, że są częścią jego planu taktycznego na to spotkanie.
za:theathletic.com
reklama

Liverpool ściąga wielki portugalski talent

Liverpool ściąga wielki portugalski talent
Jak podał dziennikarz Fabrizio Romano, Liverpool sfinalizował transfer 19-letniego pomocnika Fulham, Fabio Carvalho. Piłkarz przeszedł już testy medyczne, podpisze kontrakt do końca czerwca 2027 roku, a występująca w Championship drużyna otrzyma z jego sprzedaży 5 milionów euro plus 2,7 miliona euro w bonusach. Transfer Carvalho ma zostać oficjalnie ogłoszony już w maju. W obecnym sezonie Portugalczyk zagrał w 29 meczach dla drużyny z Londynu, w których strzelił 7 goli i zaliczył 7 asyst.
za:twitter.com/FabrizioRomano

Bayern nie przedłuży umów z trzema kapitanami?!

Bayern nie przedłuży umów z trzema kapitanami?!
Brak nowych kontraktów dla Lewandowskiego, Neuera i Muellera? Coś o tym słyszałem. Bayern nie przedłuży umów z nimi wszystkimi, ponieważ po prostu nie jest to już wykonalne finansowo.
Thomas Helmer, były obrońca Bayernu Monachium za:sport1.de

Sousa może stracić pracę we Flamengo już w maju

Sousa może stracić pracę we Flamengo już w maju
Podejmując pracę we Flamengo Sousa zapowiadał dużo zmian, na różnych frontach, m.in. mówił o nieco innej metodologii pracy, zmieniał pozycje piłkarzom, trochę mieszał też jeśli chodzi o taktykę… Ale wszyscy wiemy, że w futbolu liczą się rezultaty. Jeśli ktoś nie ma dobrych wyników, to szybko zaczyna być krytykowany. I tak się tu teraz dzieje z Sousą. Flamengo przegrało ostatnio Campeonato Carioca, przegrało kilka innych meczów, a nawet jeśli wygrywało, to styl nie zachwycał. To sprawia, że praca Sousy jest mocno kwestionowana, kibice Flamengo po prostu wątpią, czy to idzie w dobrym kierunku (...) Teraz zaczyna się ważny etap. W środę rozpoczęły się rozgrywki Copa Libertadores, a zaraz ruszają rozgrywki ligowe w Brazylii. A do tego Puchar Brazylii. To trzy główne cele Flamengo. Wszystko będzie zależało od wyników. Jeśli będą złe, Sousa wpadnie w poważne tarapaty i może zostać zwolniony. Tak naprawdę już jest tu wiele opinii, że Sousa nie przetrwa nawet maja, że w maju Flamengo go po prostu wyrzuci. Z drugiej strony wciąż wszystko w jego rękach. Jeśli zespół będzie wygrywał, to Sousa kupi sobie trochę spokoju. Tylko że, tak jak powiedziałem, kibice wielkich brazylijskich klubów, chcą nie tylko wygranych, ale i ładnego stylu. A takiego Flamengo w tym momencie nie pokazuje.
Roger Guerreiro za:sportowefakty.wp.pl
reklama