reklama

Duży problem przy transferze Szymańskiego do Sevilli

Duży problem przy transferze Szymańskiego do Sevilli
Liga hiszpańska jest mocno grana. Sevilla jest poważnie zainteresowana sprowadzeniem reprezentanta Polski. Toczą się już rozmowy w tym temacie. Pojawia się jednak zasadniczy problem, w jaki sposób zapłacić za Sebastiana Szymańskiego w obliczu rosyjskiej inwazji. Być może to będzie problem, który rozwiąże FIFA. Z tego co słyszę, już są przygotowywane przepisy, które pozwolą zawodnikom "uwolnić się" z rosyjskich klubów. W tym momencie Szymański ma kontrakt do 2026 roku i jest wyceniany na ponad 10 milionów euro. Jest też aspekt moralny, w jaki sposób Sevilla miałaby za niego zapłacić, zwłaszcza że jeden z banków rosyjskich, który był właścicielem Dynama, został objęty sankcjami. Pojawia się mnóstwo moralnych dylematów. FIFA musi ustanowić jakiś przepis, która będzie pozwalała piłkarzowi wydostać się z Rosji. Ale to może potwierdzić, że Sevilla jest bardzo poważnie nim zainteresowana.
Tomasz Włodarczyk za:meczyki.pl
reklama

Courtois pokazał, jak trenuje interwencje nogami

Belgijski golkiper w spektakularny sposób pokazał w meczu z Manchesterem City, jak bronić nogami - to nie wzięło się znikąd.

Real Madryt w tegorocznej Lidze Mistrzów

Real Madryt w tegorocznej Lidze Mistrzów

Gikiewicz był bliski gry w reprezentacji... Jordanii

Gikiewicz był bliski gry w reprezentacji... Jordanii
Był sezon, że w Jordanii 35 bramek strzeliłem i miałem 13 asyst. Pytali się mnie. Już nawet wstawiali na strony zdjęcia w koszulce Jordanii i moją podobizną. Wtedy w prasie się mówiło, że Jordania słabo grała i potrzebowała obcokrajowca. Z Europy byłem pierwszy, który wszedł w ligę i otworzył z buta drzwi. Zamiotłem wszystko. Najlepszy obcokrajowiec w historii. Czy zagrałbym w reprezentacji Jordanii, gdybym rzeczywiście dostał taką ofertę? Nie miał bym z tym problemu. Jestem Polakiem, mam biało-czerwoną krew. Reprezentacja to jednak reprezentacja i zaszczyt.
Łukasz Gikiewicz za:''Po Gwizdku''
reklama

Nicola Zalewski piłkarzem miesiąca w Romie!

Nicola Zalewski piłkarzem miesiąca w Romie!

Niemiecka legenda krytykuje Guardiolę

Niemiecka legenda krytykuje Guardiolę
Jeśli daje się odpowiedzialność piłkarzom, to postępują odpowiedzialnie. Jeśli próbuje się grać za nich, to tego nie robią. Guardiola dusi drużyny i zawodników, żeby podejmować swoje decyzje. Porównajcie to z zespołami Ancelottiego czy Kloppa. Nigdy nie widziałem tak bezradnej drużyny, jak City w ostatnich 15 minutach. Zwykle stwarzasz sobie jeszcze jedną szansę, a oni nie.
Dietmar Hamann za:twitter.com/DietmarHamann

W taki sposób Ancelotti motywował piłkarzy przed rewanżem z City

W taki sposób Ancelotti motywował piłkarzy przed rewanżem z City
Wolałem coś zmienić. Kroos, Casemiro i Modrić grali świetnie, ale w takich meczach kluczowa jest energia. Gra stała się otwarta, nie było już taktyki. Powiedziałem piłkarzom, że ci, którzy kończą mecz, są ważniejsi od tych, co zaczynają. Wszyscy zmiennicy dobrze sobie poradzili. Jesus Vallejo w tym sezonie grał mało, ale z City wszedł na kilka minut i wygrał wszystkie pojedynki główkowe. Przed meczem puściłem piłkarzom film ze wszystkimi ''remontadami'' z tego sezonu. Kończył się hasłem: "Brakuje jeszcze jednej". Dokonaliśmy jej. Ale finał zaczyna się od wyniku 0:0.
Carlo Ancelotti za:football-italia.net
reklama