reklama

Lewandowski nie chce rywalizować z Bayernem w LM

Lewandowski nie chce rywalizować z Bayernem w LM
Nie chciałbym trafić na Bayern Monachium w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Jest za wcześnie na to i byłoby to dla mnie dziwne uczucie. Moja prośba na losowanie to, żeby nie wylosowali nam Bayernu. Jak by mnie przyjęli kibice na Allianz Arenie? Mam nadzieję, że pozytywnie, bo tylko takie mam wspomnienia z tym klubem. Ta przygoda zostanie na zawsze w moim sercu.
Robert Lewandowski za:bild.de
reklama

Jacek Góralski mógł stracić wzrok

Jacek Góralski mógł stracić wzrok
Na jednym z treningów dostałem piłką bardzo mocno w oko. Poczułem delikatny dyskomfort, ale nie chciałem odpuszczać treningów. Dwa dni później graliśmy sparing i zostałem trafiony w to samo oko z łokcia. Przyznaję, zrobiło się naprawdę bardzo niebezpiecznie. Zamiast zgłosić się po meczu od razu do szpitala, czekałem, aż przejdzie. Nie sądziłem, że powikłania mogą tak szybko postępować. Zależało mi po prostu na tym, by pojechać z drużyną na obóz przygotowawczy. Trafiłem do nowego klubu, do Bundesligi i byłem z zespołem raptem tydzień. Po operacji doktor powiedział, że gdybym czekał jeszcze kilka dni, mógłbym stracić wzrok. Po pierwszej sytuacji zacząłem widzieć czarne kropki, ale wytłumaczyłem to sobie tak, że po tego typu silnym uderzeniu to musi być naturalna reakcja. Ale po sparingu było już trudno. W końcu zgłosiłem się do szpitala i okazało się, że odkleiła mi się siatkówka. Tamtejszy specjalista zadzwonił do świetnego fachowca, Timo Schulza. Było późno, około północy i doktor już spał. Przyjechał jednak specjalnie dla mnie i zoperował mnie o pierwszej w nocy. Wszyscy w klubie byli bardzo przejęci, ale najgorsze za mną. Byłem na kontroli i wszystko jest dobrze. Jedyna zmiana jest taka, że od teraz będę grał w soczewce kontaktowej.
Jacek Góralski za:sportowefakty.wp.pl

Saint-Maximin podarował kibicowi nowego Rolexa

Skrzydłowy Newcastle pokazał, że nie bez powodu ma przydomek ''Gucci''...

Jorge Mendes rządzi w Valencii Petera Lima

Jorge Mendes rządzi w Valencii Petera Lima
reklama

Katar chce zmiany terminu rozpoczęcia mundialu!

Katar chce zmiany terminu rozpoczęcia mundialu!
Tegoroczne mistrzostwa Świata otworzy mecz Holandii z Senegalem, który jest zaplanowany na 21 listopada na godzinę 11:00. Jak jednak donosi argentyński ''Diario Ole'', FIFA rozważa lekką modyfikację terminu rozpoczęcia imprezy, co miałoby być ukłonem w stronę gospodarzy. Według obecnie obowiązującego terminarza Katar zmierzy się z Ekwadorem również 21 listopada, jednak będzie to dopiero trzeci mecz w kolejności. Katarczycy chcą jednak, by ich spotkanie otwierało turniej, tak jak dzieje się to w przypadku gospodarzy mistrzostw Świata od 2006 roku. W związku z tym FIFA chce przesunąć starcie Kataru z Ekwadorem na dzień wcześniej - 20 listopada. Aby jednak doszło do takiej zmiany, potrzeba na to zgody Biura Rady FIFA, w której skład wchodzą prezydenci sześciu kontynentalnych federacji piłkarskich (UEFA, CONMEBOL, CONCACAF, CAF, AFC i OFC) oraz sam Gianni Infantino.
za:Diario Ole

Busquets chce odejść z Barcelony!

Busquets chce odejść z Barcelony!
Sergio Busquets odbył spotkanie z włodarzami Barcelony, podczas którego poinformował, że jest gotowy pójść na ustępstwa finansowe, by klub mógł spełnić warunki Finansowego Fair Play. Piłkarz zastrzegł sobie jednak, że chce otrzymać pełne wynagrodzenie, a jego wypłacanie może zostać odsunięte w czasie. Joan Laporta chciał w tej sytuacji zaproponować piłkarzowi przedłużenie wygasającego w przyszłym roku kontraktu, jednak Hiszpan odrzucił taką możliwość. Według katalońskich mediów 34-latek podjął już decyzję o przenosinach do MLS. Co więcej, gdyby nie nadchodzące mistrzostwa Świata, Busquets próbowałby odejść z klubu już w tym roku, jednak by być w jak najwyższej formie, zdecydował się wypełnić kontrakt.
za:mundodeportivo.com

Kiedy ''Lewy'' podjął decyzję o odejściu z Bayernu?

Kiedy ''Lewy'' podjął decyzję o odejściu z Bayernu?
Kiedy poinformowałem władze Bayernu, że odchodzę? W okolicach ostatniego meczu w Monachium. Zdecydowałem może kilka dni wcześniej. Poinformowałem władze Bayernu, że na pewno nie przedłużę kontraktu i chciałbym odejść latem. Resztę znamy.
Robert Lewandowski za:meczyki.pl
reklama