reklama

Polska domyka sparing z Chile

Polska domyka sparing z Chile
Organizacja spotkania z Chile właśnie się krystalizuje. Zostały nam do ustalenia jedynie drobne szczegóły. Przygotowujemy się do publikacji oficjalnego komunikatu o spotkaniu w Warszawie. Zdecydowaliśmy się na Chile, ponieważ jest to zespół, który w wielu elementach przypomina reprezentacje Argentyny i Meksyku, czyli naszych dwóch rywali w fazie grupowej mistrzostw świata w Katarze. Razem z selekcjonerem i jego sztabem szkoleniowym chcieliśmy, aby zawodnicy jeszcze przed wylotem do Kataru zagrali z drużyną, która będzie preferowała podobny styl gry do naszych mundialowych przeciwników.
Cezary Kulesza za:PAP
reklama

Ancelotti może dziś przejść do historii

Ancelotti może dziś przejść do historii

Tomas Pekhart ostatecznie wybiera Turcję

Tomas Pekhart ostatecznie wybiera Turcję

OFICJALNIE: Alexis Sanchez piłkarzem Marsylii!

OFICJALNIE: Alexis Sanchez piłkarzem Marsylii!
Alexis Sanchez został nowym zawodnikiem Olympique Marsylii. Doświadczony Chilijczyk trafił na Stade Velodrome na zasadzie wolnego transferu po tym, jak rozwiązał swój kontrakt z Interem Mediolan. Piłkarz związał się z nowym klubem rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.
za:om.fr
reklama

Tymczasem u Zlatana Ibrahimovicia...

Tymczasem u Zlatana Ibrahimovicia...

Lewandowski nie chce rywalizować z Bayernem w LM

Lewandowski nie chce rywalizować z Bayernem w LM
Nie chciałbym trafić na Bayern Monachium w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Jest za wcześnie na to i byłoby to dla mnie dziwne uczucie. Moja prośba na losowanie to, żeby nie wylosowali nam Bayernu. Jak by mnie przyjęli kibice na Allianz Arenie? Mam nadzieję, że pozytywnie, bo tylko takie mam wspomnienia z tym klubem. Ta przygoda zostanie na zawsze w moim sercu.
Robert Lewandowski za:bild.de

Jacek Góralski mógł stracić wzrok

Jacek Góralski mógł stracić wzrok
Na jednym z treningów dostałem piłką bardzo mocno w oko. Poczułem delikatny dyskomfort, ale nie chciałem odpuszczać treningów. Dwa dni później graliśmy sparing i zostałem trafiony w to samo oko z łokcia. Przyznaję, zrobiło się naprawdę bardzo niebezpiecznie. Zamiast zgłosić się po meczu od razu do szpitala, czekałem, aż przejdzie. Nie sądziłem, że powikłania mogą tak szybko postępować. Zależało mi po prostu na tym, by pojechać z drużyną na obóz przygotowawczy. Trafiłem do nowego klubu, do Bundesligi i byłem z zespołem raptem tydzień. Po operacji doktor powiedział, że gdybym czekał jeszcze kilka dni, mógłbym stracić wzrok. Po pierwszej sytuacji zacząłem widzieć czarne kropki, ale wytłumaczyłem to sobie tak, że po tego typu silnym uderzeniu to musi być naturalna reakcja. Ale po sparingu było już trudno. W końcu zgłosiłem się do szpitala i okazało się, że odkleiła mi się siatkówka. Tamtejszy specjalista zadzwonił do świetnego fachowca, Timo Schulza. Było późno, około północy i doktor już spał. Przyjechał jednak specjalnie dla mnie i zoperował mnie o pierwszej w nocy. Wszyscy w klubie byli bardzo przejęci, ale najgorsze za mną. Byłem na kontroli i wszystko jest dobrze. Jedyna zmiana jest taka, że od teraz będę grał w soczewce kontaktowej.
Jacek Góralski za:sportowefakty.wp.pl
reklama