reklama

Szewczenko jest wdzięczny Polakom

Szewczenko jest wdzięczny Polakom
Życzę wam wszystkiego najlepszego na mistrzostwach świata. To co zrobił Robert, to co zrobili i robią Polacy... To gest, którego Ukraińcy nigdy nie zapomną. Nam jest teraz ciężko, bardzo ciężko. Z drugiej jednak strony trochę lżej, bo mamy pomoc polskich sióstr i braci. Dzięki temu wiemy, że nie jesteśmy sami. Polski prezydent, polski parlament. Dobrze wiem, co wasz naród dla nas robi. Mówiłem przed chwilą Robertowi, że jego gest, założenie ukraińskiej opaski, był bardzo ważnym momentem dla Ukraińców. Już wtedy, na samym początku tej wojny, poczuliśmy dzięki wam, że nie jesteśmy sami.
Andrij Szewczenko za:sportowefakty.wp.pl, wywiad Piotra Koźmińskiego
reklama

Lewandowski dostrzega braki w reprezentacji

Lewandowski dostrzega braki w reprezentacji
Są w kadrze pozycje, na których jest niedobór możliwości. To jest dla nas największe wyzwanie, żebyśmy sobie z tym poradzili. Mam nadzieję, że za dwa miesiące będziemy mówili o tym w czasie przeszłym. Uważam, że trzeba rozmawiać o takich sprawach. Na niektórych pozycjach brakuje nam odpowiednich personaliów. Brakuje zawodników, żeby mieć odpowiednią stabilizację i większe pole manewru. To jest dla nas wszystkich wyzwanie, z którym musimy sobie poradzić.
Robert Lewandowski za:weszlo.com

Świetna, zespołowa akcja tureckiej drużyny U-15

Tak w piłkę grają juniorzy Eyüpsporu!

Piłkarze z największą liczbą asyst i goli w top 7 ligach Europy

Piłkarze z największą liczbą asyst i goli w top 7 ligach Europy
reklama

Passa zwycięstw Realu Madryt

Passa zwycięstw Realu Madryt

UEFA myśli nad nowym turniejem

UEFA myśli nad nowym turniejem
UEFA myśli nad stworzeniem miniturnieju z udziałem klubów, który miałby rozpoczynać każdy sezon, podaje "The Athletic". W rozgrywkach, które miałyby nazywać się "Turniejem Otwarcia" miałyby brać udział zwycięzca poprzedniej edycji Ligi Mistrzów i trzy inne znaczące kluby.
za:@theMadridZone

Milik pozytywnie zaskoczył Hajtę

Milik pozytywnie zaskoczył Hajtę
Mnie Arek Milik zaskoczył pozytywnie. Odszedł do Marsylii, gdzie nie był pierwszym wyborem trenera. Cały czas tam były perturbacje. Szkoda chłopaka, bo ma talent i potencjał. Jak zobaczyłem, że idzie do Juventusu, to pomyślałem sobie - mogą być ciężary, nie będzie miał łatwo. Zaskoczył mnie, bo tak naprawdę to on teraz jest numerem jeden, a nie Vlahović. On pokazuje, że ma dużo więcej doświadczenia, umie zdobyć bramkę z głowy, umie dograć, utrzymuje się przy piłce, jest zdrowy, biega uśmiechnięty jako jeden z niewielu, czyli znowu piłka go cieszy.
Tomasz Hajto za:meczyki.pl, Cafe Futbol
reklama