reklama

Milik porównał grę w Juventusie i Marsylii

Milik porównał grę w Juventusie i Marsylii
W prawie wszystkich meczach, które rozegrałem w Turynie, miałem obok siebie drugiego napastnika. To prostsze, bo dzięki temu mam na boisku więcej rozwiązań. W Marsylii było inaczej. W taktyce Sampaoliego częściej byłem sam w polu karnym. Uważam, że grałem dobrze, ale mogłem zrobić więcej. Mogę jednak powiedzieć, że to miasto na zawsze pozostanie w moim sercu.
Arkadiusz Milik za:lequipe.fr
reklama

Dlatego Michniewicz nie sięgnął po Gikiewicza

Dlatego Michniewicz nie sięgnął po Gikiewicza
Rozumiem tę decyzję. Szanujemy go za to, jakim jest bramkarzem. Gdyby nie on, to Augsburg w tym momencie byłby w strefie spadkowej. Jego interwencje dały 3/4 punktów zdobytych w tym sezonie. Chodzi po prostu o kwestię doboru charakterów. Wiemy, że Rafał był raz powołany do reprezentacji za kadencji Jerzego Brzęczka i czasami po prostu irytował swoim poziomem bycia. Słyszałem to z wewnątrz drużyny. Reprezentacja to nie tylko umiejętności, choć przede wszystkim, ale też drużyna jako całość i akceptacja pewnych ról, zasad, hierarchia. To musi się wszystko złożyć, żeby wyszło powołanie. Trener musi wiedzieć, że może polegać na zawodniku, co by się nie działo. Piłka to zbiór różnych elementów. Czasami liczą się szczegóły. Jego zachowanie jest idealne do obecnego klubu. Tam jest potrzebna taka jednostka, która dużo mówi i zbiera na siebie różne bodźce. Niekoniecznie taki zbiór cech jest potrzebny w reprezentacji Polski w momencie, gdy mamy w niej pewną hierarchię.
Mateusz Skwierawski za:WP Sportowe Fakty

OFICJALNIE: Unai Emery nowym trenerem Aston Villi!

OFICJALNIE: Unai Emery nowym trenerem Aston Villi!
Unai Emery został nowym trenerem Aston Villi, zastępując na stanowisku zwolnionego przed kilkoma dniami Stevena Gerrarda. Angielski klub wpłacił sześć milionów euro, które było zawarte w klauzuli odstępnego 50-letniego szkoleniowca w Villarrealu i zaoferował mu kontrakt, na mocy którego zarobi około 7 milionów euro rocznie. Emery usiądzie na ławce trenerskiej ekipy ''The Villains'' od 1 listopada, kiedy wszystkie formalności związane z jego pozwoleniem na pracę zostaną sfinalizowane.
za:avfc.co.uk

Radomiak wygrywa z Piastem w Gliwicach

Radomiak wygrywa z Piastem w Gliwicach
reklama

Unai Emery zostanie nowym trenerem Aston Villi!

Unai Emery zostanie nowym trenerem Aston Villi!
Jak podał dziennikarz Gerard Romero, Unai Emery zostanie nowym trenerem Aston Villi. Angielski klub zamierza wpłacić wynoszącą 6 mln € klauzulę odstępnego zawartą w kontrakcie 50-latka, a sam trener jest gotowy wrócić do Premier League. ''The Villains'' mieli złożyć Emery'emu ofertę nie do odrzucenia i transakcja ma dojść do skutku w ciągu najbliższych godzin.
za:twitter.com/gerardromero

Skład Zagłębia na mecz z Lechią Gdańsk

Skład Zagłębia na mecz z Lechią Gdańsk

Laporta nie chciał zatrudniać Xaviego

Laporta nie chciał zatrudniać Xaviego
Ronald Koeman od początku kadencji prezydenckiej Joana Laporty był na cenzurowanym. Gdy pod koniec października zeszłego roku w końcu został zwolniony, na jego miejsce został zatrudniony Xavi. Prezydent Barcelony miał jednak innego faworyta, Andreę Pirlo. Mimo słabego początku trenerskiej kariery w wykonaniu Włocha Laporta widział w nim ''nowego Rijkarda'', który objął Barcelonę w 2003 roku również bez wcześniejszych sukcesów w roli szkoleniowca. Prezydent przekazał swój pomysł siedmiu ważnym piłkarzom w szatni Barcelony (w tym Sergio Busquetsowi i Gerardowi Pique), jednak ci skrytykowali pomysł zatrudnienia Andrei Pirlo. Piłkarze mieli wypunktować słabości Włocha i domagać się ściągnięcia Xaviego. Jak wiadomo, Joan Laporta ostatecznie przychylił się do prośby zawodników, a Andrea Pirlo jest obecnie trenerem tureckiego Karagumruka.
za:sport.es
reklama