reklama

Richarlison uderza w Aarona Ramsdale'a

Richarlison uderza w Aarona Ramsdale'a
To, co naprawdę mi się nie podobało, to fakt, że bramkarz Arsenalu świętował przed naszymi kibicami. To brak szacunku. Ma swoich kibiców, niech cieszy się z nimi. Trzeba szanować inne drużyny. Ramsdale tego nie zrobił. Poszedłem do niego z tego powodu.
Richarlison za:espnfc.com
reklama

25 milionów dolarów z transferu Mudryka trafi do ukraińskich żołnierzy i ich rodzin

25 milionów dolarów z transferu Mudryka trafi do ukraińskich żołnierzy i ich rodzin
FC Shakhtar osiągnął ostateczne porozumienie z Chelsea i ukraiński zawodnik Mychajło Mudryk będzie kontynuował swoją karierę w ekipie ''The Blues'', w najsilniejszej lidze na świecie, Premier League. Przede wszystkim chciałbym w tym oświadczeniu podziękować całemu cywilizowanemu światu za pomoc Ukrainie. Możemy dziś w ogóle mówić o ukraińskim futbolu dzięki ukraińskiej armii, Ukraińcom oraz niesamowitemu wsparciu całego cywilizowanego świata. Tylko dzięki wspólnym wysiłkom będziemy w stanie pokonać zło, które wdarło się do naszego domu. Mam dziś mieszane uczucia. Z jednej strony cieszę się razem z Mychajłem i jestem z niego dumny. Ten gość świeci przykładem, że wielką pracą i determinacją można sprawić, że niemożliwe staje się możliwe. Jestem w stu procentach przekonany, że Europa będzie zachwycać się Mudrykiem i jego wspaniałą grą. Z drugiej strony zawsze marzyłem o zdobywaniu europejskich trofeów. To oznacza, że piłkarze pokroju Mudryka powinni przychodzić do naszego klubu, do naszej ukraińskiej ligi i powinniśmy sięgać z nimi po europejskie trofea, zamiast sprzedawać ich nawet do najlepszych klubów na świecie. Niestety teraz jest to niemożliwe, ponieważ Ukraina walczy w okropnej i nierównej wojnie z Federacją Rosyjską. Ja jestem jednak pewien, że zwyciężymy. I że zagramy w towarzyskim spotkaniu z Chelsea na Donbas Arenie w ukraińskim Doniecku. Musimy zrobić wszystko, żeby ten dzień stał się jak najbardziej realny. Dlatego podjąłem decyzję o inauguracji ''Serca Azowstalu'', projektu stworzonego do pomocy obrońcom Mariupola oraz rodzinom poległych żołnierzy. Ich akt odwagi jest nie do porównania we współczesnej historii. To oni, ich poświęcenie i odwaga, które pomagały w powstrzymywaniu wroga w pierwszych miesiącach wojny pozwoliły nam uwierzyć w nieuchronność zwycięstwa Ukrainy. Przeznaczam 25 milionów dolarów na pomoc żołnierzom, obrońcom i ich rodzinom. Pieniądze zostaną rozdysponowane do różnych potrzeb, od zapewnienia pomocy medycznej i psychologicznego wsparcia do odpowiedzi na niestandardowe sytuacje. Aby zapewnić przejrzystość, projektem będzie zarządzać niezależna i zewnętrzna grupa profesjonalistów, która będzie w bezpośrednim kontakcie z obrońcami Azowstalu, ich rodzinami i wolontariuszami. Nasza wdzięczność do żołnierzy będzie wieczna!
Rinat Akhmetov, prezydent Szachtara Donieck za:shakhtar.com

Szaleństwo transferowe Chelsea w erze Todda Boehly'ego

Szaleństwo transferowe Chelsea w erze Todda Boehly'ego

Davide Nicola nie jest już trenerem Salernitany

Davide Nicola nie jest już trenerem Salernitany
Salernitana zwolniła trenera Davide Nicolę dzień po kompromitującej porażce 2-8 z Atalantą Bergamo. W zeszłym sezonie Włoch cudem uratował drużynę przed spadkiem, a w obecnym co prawda zajmował z nią dalekie 16. miejsce w tabeli, jednak od strefy spadkowej dzielił ich bardzo duży margines błędu. Media wymieniają trzy nazwiska w kontekście następcy 49-latka. Pierwszym z nich jest Roberto D'Aversa, który od roku przebywa na bezrobociu po zwolnieniu z Sampdorii. Drugim jest Eusebio di Francesco, który również pozostaje bez pracy po odejściu z Hellasu Werona. Trzecim jest z kolei Paulo Sousa, który chce wykorzystać swoje doświadczenie z Serie A, kiedy prowadził Fiorentinę. Obecnie Portugalczyk przebywa bez pracy po tym, jak został zwolniony z Flamengo w czerwcu zeszłego roku.
za:football-italia.net
reklama

Klasyczna fota ojca z synem :P

Klasyczna fota ojca z synem :P

A w kieszeni Ronalda Araujo...

A w kieszeni Ronalda Araujo...

Podolski tłumaczy swój wybuch na turnieju charytatywnym

Podolski tłumaczy swój wybuch na turnieju charytatywnym
Rzuciłem wodę na boisko, bo byłem wkur**ony, że dostałem dwie minuty. Jako klub otrzymaliśmy w tym meczu trzy kary ponad dwuminutowe. Trochę za dużo dyskutowałem z sędzią, dostałem kartkę, poszedłem za bandę. Joao Felix też w Chelsea zobaczył czerwoną kartkę za faul, poszedł do szatni i sprawa skończona.
Lukas Podolski za:meczyki.pl
reklama