reklama

Tottenham podebrał piłkarza Evertonowi

Tottenham podebrał piłkarza Evertonowi
Wszystko wskazywało, że Arnaut Danjuma zostanie nowym zawodnikiem Evertonu. Holender przeszedł już w Liverpoolu w weekend testy medyczne, miał dogadane warunki indywidualnego kontraktu, ale nagle do gry wkroczył Tottenham. Włodarze Spurs zaproponowali 25-latkowy wypożyczenie z opcją wykupu i przekonali go do przenosin do Londynu, korzystając z faktu, że piłkarz nie podpisał żadnych oficjalnych dokumentów z Evertonem. Obecnie zawodnik Villarrealu jest w drodze do stolicy Anglii, gdzie jeszcze dziś przejdzie ponowne testy medyczne, tym razem przed dołączeniem do Tottenhamu.
za:twitter.com/FabrizioRomano
reklama

Dlatego Cezary Kulesza postawił na Fernando Santosa

Dlatego Cezary Kulesza postawił na Fernando Santosa
Ostatnia dni, tygodnie były dość burzliwe. Wybór był bardzo trudny, ale dotarliśmy do celu. Jako prezes PZPN uważam, że stać nas na wybór najlepszego możliwego selekcjonera. Zależało nam na tym, żeby trener reprezentacji Polski miał doświadczenie w prowadzeniu kadry. Nie chcieliśmy, żeby się uczył tej roli. Braliśmy pod uwagę też doświadczenie, sukcesy, charyzmę, pracę z grupą. To trener, który prowadził Grecję i Portugalię. Pracował z gwiazdami. Będzie mieszkał w Warszawie, pomoże w udoskonaleniu systemu szkolenia młodzieży. Pracę, którą wykona, będziemy mogli ocenić po czasie. Wierzę, że wniesie dużo dobrego do naszej reprezentacji.
Cezary Kulesza za:meczyki.pl

Santos o roli Lewandowskiego w kadrze

Santos o roli Lewandowskiego w kadrze
Musi być radość z gry, bo bez niej nie da się wygrywać. Trudno jest zwyciężać, gdy drużyna nie jest szczęśliwa. Wszyscy muszą tacy być. Ta grupa musi być rodziną. Najważniejsze, by grali w reprezentacji z pasji, z miłości do kraju. Chcę, żeby drużyna czuła się wolna, żeby talent jej służył. Musimy wykorzystać wszystkie talenty. Wiadomo, że są zawodnicy, którzy w kadrze mają inną wagę. Nie znam żadnego trenera, który nie wykorzystałby geniusza. To podstawowa kwestia. Istotne, żeby wszyscy współdziałali jako drużyna. Mam pewne sformułowanie, którego używam. Jedyne gwiazdy, które znam, są na niebie. Nigdy nie widziałem tam samotnej gwiazdy. Musi to być zespół gwiazd.
Fernando Santos za:meczyki.pl

Wiadomość Bońka do Santosa

Wiadomość Bońka do Santosa
reklama

Bielsa stawia warunki Evertonowi

Bielsa stawia warunki Evertonowi
Łączony z pracą w Evertonie Marcelo Bielsa dokładnie przeanalizował kadrę zespołu i poinformował włodarzy klubu, że w drużynie jest zbyt dużo wolnych zawodników. Argentyńczyk postawił warunek, że jeśli ma podjąć pracę w klubie, to do końca okna transferowego Everton powinien się wzmocnić szybkimi zawodnikami.
za:@craighope_dm

Nazwisko nowego selekcjonera według Kuleszy ;)

Filmik pochodzi z konta Michała Sagrola (twitter.com/michalchojnice2).

Pomysł Santosa na reformę szkolenia

Pomysł Santosa na reformę szkolenia
Chciałbym zająć się nie tylko pierwszą reprezentacją, ale także sięgnąć do korzeni, czyli drużyn młodzieżowych. Naprawdę to lubię, lubię mieć wpływ na to, co dzieje się w kadrach do lat 15, 17, 19 i tak dalej. To tam zaczyna się nasza przyszłość. Zatem nie, nie mam zamiaru przyjechać do Polski, popracować, zarobić trochę pieniędzy i wrócić do Portugalii. Chcę pomóc polskiej reprezentacji teraz, ale zamierzam także pomóc jej w zbudowaniu lepszej przyszłości. Dlatego mam zamiar być kimś w rodzaju koordynatora systemu szkolenia. 
Fernando Santos za:sport.interia.pl, wywiad Sebastiana Staszewskiego
reklama